Na tej stronie możesz kupić kurs
“Jak efektywnie pracować i nie dać się zwariować”

Cena w przedsprzedaży:
246 zł 
199 zł*
*Przedsprzedaż jest ograniczona czasowo i trwa od godziny 19:00 dnia 25 sierpnia 2019 do godziny 19:00 dnia 27 sierpnia 2019

Co kupujesz?

  1. Roczny dostęp do panelu kursu “Jak efektywnie pracować i nie dać się zwariować”, który znajduje się pod adresem zorganizowanylogopeda.pl oraz dostępnych w nim materiałów, zwanych dalej ZAWARTOŚCIĄ.  Zawartość kursu: 7 modułów merytorycznych z artykułami, nagraniami audio, nagraniami wideo i ćwiczeniami do wykonania, 1 moduł instruktażowyDział z bonusami do druku. ZOBACZ, CO ZAWIERAJĄ POSZCZEGÓLNE MODUŁY (LEKCJE) >>.
  2. Moje indywidualne wsparcie mailowe jako autorki kursu przez 30 dni od dnia zakupu kursu. Przez ten czas możesz zwracać się do mnie mailowo z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemów w organizacji pracy, a ja jestem do Twojej dyspozycji. 

Kupując kurs “Jak efektywnie pracować i nie dać się zwariować” oświadczasz, że zapoznałaś / zapoznałeś się z REGULAMINEM sprzedaży kursu oraz, że go akceptujesz.

Zawartość lekcji

Moduł 0: Jak korzystać z kursu

Na początku dowiesz się, co sprawia, że trudno się zorganizować w pracy. Spróbujesz także zidentyfikować miejsce, w którym jesteś. Ponieważ jest to kurs online, to Ty decydujesz, kiedy zasiadasz do nauki. Wymaga to trochę dyscypliny, ale spokojnie, podpowiadam Ci, jak pracować z kursem, aby skutecznie go odbyć. Tym zajmiemy się w lekcji wstępnej. Znajdziesz w niej filmik instruktażowy, który pokazuje Ci, jak poruszać się po panelu kursu, nagranie audio oraz jego transkrypcję, ćwiczenie oraz checklistę, na której po wydrukowaniu, odhaczysz przerobione elementy kursu.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 1: Prawne podstawy pracy logopedy

Aby  wiedzieć, jakie masz obowiązki jako logopeda pracujący w systemie oświaty musisz znać prawne podstawy pracy. Tym zajmiemy się w pierwszej merytorycznej lekcji. To ważne, ponieważ nagminnie spotykam się z tym, że logopedzi biorą na siebie dużo więcej niż wymagają od nich przepisy prawne.  W lekcji znajdziesz artykuł wraz z odniesieniem do konkretnych aktów prawnych regulujących pracę logopedy w polskim systemie oświaty.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 2: Jak zorganizować pracę w grupach terapeutycznych

Jest to obszar, który przysparza tym więcej problemów, im więcej jest dzieci kwalifikujących się do opieki logopedycznej. W tej lekcji pokazuję Ci różne sposoby organizacji grup, wypracowane przeze mnie w toku wieloletniej praktyki.

W lekcji znajdziesz nagranie audio oraz jego transkrypcję czyli zapis w formie artykułu, ćwiczenie oraz listę sprawdzającą, która pomoże Ci uporządkować Twoje działania zanim przystąpisz do tworzenia grup terapeutycznych. Tę lekcję mogę określić jako nauka tworzenia grup terapeutycznych krok po kroku.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 3: Jak zorganizować profilaktykę logopedyczną

Jako logopedzi mamy też w zakresie swoich działań wskazania do prowadzenia profilaktyki logopedycznej. Największą bolączką jest… brak czasu. Miotamy się między tym, co byśmy chcieli, a tym, co możemy. Ta lekcja pomoże Ci określić, co jest możliwe. Dowiesz się,  jakie działania możesz podjąć w ramach własnych możliwości.

Lekcja zawiera nagranie audio oraz jego zapis w formie artykułu, a także dwa ćwiczenia, dzięki którym lepiej zrozumiesz, na czym polegają oddziaływania profilaktyczne.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 4: Jak współpracować z rodzicami

To jest kolejny obszar, przysparzający mnóstwo trudności i będący źródłem wielu konfliktów wewnątrz nas samych. Brak zaangażowania środowiska, z którym pracujemy (rodzice) i jednocześnie nasze oczekiwania wobec postaw rodziców stają się także źródłem konfliktów interpersonalnych, a jeśli nie konfliktów, to przynajmniej wzajemnej niechęci.

Tę lekcję nazwałabym lekcją rozwijania świadomości i określenia: co mogę w tej sytuacji zrobić, czym mogę świadomie zarządzać i jak to robić, by osiągnąć rezultat, który sprzyja rozwojowi dziecka – bo o to nam przecież chodzi.

W lekcji znajdziesz nagranie audio i jego transkrypcję oraz dwa ćwiczenia.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 5: Jak prowadzić dzienniki zajęć

W tej lekcji omówimy zagadnienia związane z prowadzeniem dziennika zajęć logopedycznych. Nie ma jednego szablonu dziennika. Potrafią się one różnić między sobą zarówno zawartością, jak i szczegółowością. Do omówienia w tej lekcji wybrałam dwa popularne szablony dzienników i przedstawiam  sposób ich wypełniania krok po kroku w instruktażu wideo. W lekcji znajdziesz też osobny artykuł zawierający swoistą instrukcję wypełniania dzienników.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 6: Jak prowadzić dodatkową dokumentację

W pewnych sytuacjach logopeda powinien prowadzić dodatkową dokumentację. Jaką i jak ją prowadzić? –  dowiesz się z kolejnej lekcji, do której załączam nagranie audio, jego zapis w postaci artykułu oraz listę sprawdzającą, która ułatwi Tobie prowadzenie dokumentacji dodatkowej.

Wróć do przycisku zakupu

Moduł 7: Jak być logopedą i nie zwariować

Jeśli ilość tego, co robi lub powinien robić logopeda przeraża Cię, to koniecznie i z uwagą przerób tę lekcję. Znajdziesz w niej próbę zdiagnozowania przyczyny nadmiaru i wiele wskazówek, jak to wszystko ogarnąć. Lekcja zawiera nagranie audio, jego transkrypcję oraz dodatkowy artykuł rozwijający świadomość.

Wróć do przycisku zakupu

Bonusy

Gdy już przerobisz wszystkie lekcje kursu, zajrzyj do działu, który nazwałam „Bonusy”. Znajdziesz tam wiele szablonów i narzędzi, które przydadzą Ci się podczas organizowania pracy. Niektóre z nich są szablonami dokumentów, które po uzupełnieniu możesz włączyć do prowadzonej przez siebie dokumentacji, a inne to konkretne narzędzia, które mają Ci pomóc w zaprowadzeniu porządku w swoich działaniach.

Wróć do przycisku zakupu