Opublikowano Dodaj komentarz

Doskonały logopeda – czy nim jesteś?

Czy studiując, a potem pracując jako logopeda spotkałaś się z obiegowymi opiniami na temat tego, jaki powinien być logopeda, jak się zachowywać, jak postępować i jakie oczekiwania spełniać?  Zapewne!

Taki obiegowych opinii jest całe mnóstwo.  Gdyby je  wszystkie zebrać i stworzyć z nich prawdziwego człowieka, powstałaby istota niebiańska! Nie tylko zewnętrznie piękna, ale też przepełniona wyłącznie pozytywnymi uczuciami do świata.

Wszystkie te opinie najchętniej schowałabym do pudełka z etykietą: „Mitologia”, bo przynoszą wiele szkody. Budują w młodych stażem logopedach wyobrażenia nieprzystające do rzeczywistości lub wręcz szkodliwe dla nich samych i prowadzonych przez nich terapii.

Energetyczne perpetuum mobile

Doskonały logopeda czerpie kosmiczną energię z prowadzonych terapii, a zatem nigdy nie bywa zmęczony. Na uwagę zasługuje też fakt, że pracuje on z bardzo małymi grupami, więc nie ma prawa być zmęczony. Czym można się zmęczyć pracując, a właściwie bawiąc się indywidualnie z dzieckiem? No właśnie, przecież to zabawa!  To dlatego logopeda jest zawsze uśmiechnięty i pełen energii. Niezmiennie tryska  entuzjazmem i dobrym humorem. Nigdy nie ma gorszych dni, ani gorszego samopoczucia. Uśmiech wprost nie schodzi mu z twarzy. A jeśli już zejdzie to na pewno dlatego, że zaczęły się wakacje!

Miłość logopedy do pracy, dzieci i pomocy dydaktycznych

Doskonały logopeda kocha swoją pracę, jest gotowy poświęcać się jej bez reszty. Logopeda kocha cudzie dzieci równie mocno jak swoje. Stop. Powiedziałam „równie mocno”? O nie! On kocha cudze bardziej niż swoje. Swój wolny czas poświęci chętnie tworząc samodzielnie pomoce logopedyczne. Jest przy tym BARDZO kreatywnyMa tych pomocy całą wielką ścianę, dlatego na jego zajęciach dzieci nigdy się nie nudzą i też nigdy nie płaczą. Jego zajęcia ZAWSZE są atrakcyjne, co tam cele terapii. Ważne, że dzieci nie jęczą i nie płaczą, a zajęcia logopedyczne to niekończąca się zabawa.

Z otwartym sercem do ludzi…

Zapomniałabym dodać: takie pomoce zawsze udostępnia ZA DARMO – rodzicom, innym logopedom, w ogóle wszystkim, którzy o to poproszą, no bo czemu by nie! A nawet, jak nie proszą to też udostępnia. Chwila zachwytów i podziękowań ze strony biorców darów jest tego warta.

… i zawsze gotów się uczyć

Gotów jest  się szkolić we wszystkim, bez względu na to, czy potrzebuje tego, czy nie. Bo przecież, kto stoi w miejscu ten się nie zwija.  Dlatego też ma drugą ścianę, pełną rozmaitych dyplomów z kursów i szkoleń, których tematyki już nie pamięta. Ale kto by się tym przejmował? Najważniejsze, że diagnozę stawia w ciągu pięciu minut.  Rzecz jasna umie rozwiązać każdy problem z mową i komunikacją, a porad udziela o każdej porze dnia i nocy (także online).

Do tego wszystkiego doskonały logopeda nie bierze pieniędzy za swoje usługi lub ma bardzo niskie stawki.

Koleżanko logopedo, jeśli czytając ten tekst często wykrzykiwałaś: „Ooo! To o mnie!”, to właśnie zmierzasz do doskonałości. Wszystko ok, jeśli naprawdę Ci to odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *